امروز : 1402/07/08
انتخاب زبان : English

معرفی وبسایت مدی سیب، بزرگ‌ترین بانک اطلاعات دارویی طب سنتی ایرانی

وبسایت مدی سیب هسته فناور وابسته به مرکز رشد فناوری طب و داروسازی سنتی و فرآورده های طبیعی دانشگاه علوم پزشکی تهران به نشانی https://medicib.com/ با بیش از هزار و دویست محصول ثبت شده بزرگ‌ترین بانک اطلاعات دارویی طب سنتی ایرانی به شمار می‌آید.

پزشکان متخصص طب سنتی ایرانی علاوه بر اصلاح تغذيه و در صورت لزوم تجويز اعمال یداوی، با استفاده از داروهای مفرد و ترکیبی گیاهی و طبیعی اقدام به درمان بیماری‌¬های مختلف می‌¬نمایند. علاوه بر متخصصین این حوزه، سایر پزشکان اعم از پزشکان عمومی و پزشکان متخصص سایر رشته‌¬ها نیز از داروهای گیاهی در تجویزات خود بهره می‌¬برند که ناشی از اقبال سازمان‌¬های بین‌¬المللی مانند سازمان جهانی بهداشت و نیز اقبال عمومی به طب‌¬های سنتی و مکمل است. از طرفی تکمیل آموزش در دانشکده‌¬های طب ایرانی به دستیاران طب ایرانی و داروسازی سنتی، مستلزم آموزش کافی و به روز داروها و فراورده‌¬های گیاهی و طبیعی می‌¬باشد.

امروزه با کمک و یاری خداوند متعال و همت جمعی از متخصصین دانشکده طب ایرانی دانشگاه علوم پزشکی تهران و نظارت علمی گروه داروسازی سنتی این دانشکده، بانک حاضر با قابلیت جستجوی پیشرفته، امکان مقایسه محصولات، درج نظرات کاربران و امکان به اشتراک‌گذاری تجربیات شخصی متخصصین در دسترس پزشکان و داروسازان قرار گرفته است.

در این سایت، داروهای زیادی از شرکت¬‌های دارویی و نیز داروهای ساخت آزمایشگاه¬‌های دانشکده‌¬های طب ایرانی (داروهای جالینوسی) با جزئی‌¬ترین اطلاعات بارگذاری شده و در حال تکمیل اطلاعات سایر شرکت‌ها و داروها می¬‌باشد. علاوه بر کمک به پزشکان و داروسان محترم، این سایت امکان معرفی داروهای شرکت‌ها و تولیدکنندگان محترم را فراهم نموده و کاربران محترم می‌توانند با مراجعه به بخش راهنما از قابلیت‌¬های سایت از جمله یافتن دارویی با مفردات مورد نظر خودشان و یا قابلیت استفاده در بارداری و شیردهی و ... و نیز نحوه جستجو در سایت مطلع شوند. ازجمله فیلترهایی که در جستجو قابل اعمال است می‌توان به شکل دارویی، اجزای فرآورده دارویی، موارد مصرف و دستور مصرف دارو اشاره کرد.

علاوه بر این، این سایت قابلیت هدایت به وبسایت انجمن علمی طب سنتی ایران و یافتن پزشکان متخصص و مراکز درمانی ثبت شده را بر اساس استان به کاربران می‌دهد که می‌توان آدرس و شماره تلفن مطب این پزشکان را از این طریق بدست آورد.